位置:首页 > IC中文资料 > NMF1205SC
NMF1205SC价格
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
NMF1205SC
Isolated 1W Regulated Single Output DC-DC Converters
Output regulation
MURATA
村田
NMF1205SC
5V 100mA, Isolated 1W input single Output DC-DC Converter 1kVDC, 11.4-12.6V Input;
MURATA
村田
NMF1205SC
封装/外壳:7-SIP 模块,5 引线 包装:管件 描述:DC DC CONVERTER 5V 1W 电源 - 板安装 直流转换器
ETC
知名厂家
NMF1205SC
ETC
知名厂家
NMF1205SC
文件:450.42 Kbytes Page:4 Pages
ETCList of Unclassifed Manufacturers
未分类制造商
32-Bit Duplex Controller/Driver with Digital Dimming Function
GENERAL DESCRIPTION The MSC1205 is a Bi-CMOS display driver for a 1/2-duty vacuum fluorescent display tube. It consists of a 64-bit shift register, latch circuits, a digital diming circuit, and drivers. FEATURES • Power Supply Voltage: 8 to 18V (built-in 5V regulator for logic) • Built-in 1-te
OKIOki Electric Cable Co.,Ltd
冲电线日本冲电线株式会社
12-Bit Plus Sign mP Compatible A/D Converters
文件:327.46 Kbytes Page:18 Pages
NSC
国半
130 MHz/85 MHz RGB Video Amplifier System with Blanking
文件:435.35 Kbytes Page:24 Pages
NSC
国半
Single Ended PWM Controller Featuring QR Operation and Soft Frequency Foldback
文件:163.36 Kbytes Page:20 Pages
ONSEMI
安森美半导体
NMF1205SC产品属性
  • 类型
    描述
  • Vin(V):
    11.4V to 12.6V
  • Vin(V)typ:
    12V
  • Vout(V):
    5V
  • Vout(V)typ:
    5V
  • LineRegulation(%):
    0.25%
  • LoadRegulation(%):
    1.5%
  • Isolation Voltage(V):
    1000V
  • Efficiency(%):
    50%
  • Size(mm)W:
    19.65mm
  • Size(mm)L:
    6.15mm
  • Size(mm)T:
    10.15mm
  • Operatingtemperature(degC):
    0℃ to 70℃
  • Outputs(#):
    1
  • Iout(A)Max:
    0.1A
  • Package:
    SIP
  • Productseries:
    NMF
  • Product Series Features: