位置:首页 > IC中文资料第2880页 > NJM79L18A
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
NJM79L18A
3-TERMINAL NEGATIVE VOLTAGE REGULATOR
文件:200.05 Kbytes Page:7 Pages
NJRC
日本无线
NJM79L18A
封装/外壳:TO-226-3,TO-92-3 标准主体(!--TO-226AA) 包装:卷带(TR)Digi-Reel® 得捷定制卷带 描述:IC REG LINEAR -18V 100MA TO92-3 集成电路(IC) 线性 + 开关稳压器
NISSHINBO
日清纺微电子
NJM79L18A
NISSHINBO
日清纺微电子
THREE-TERMINAL LOW CURRENT NEGATIVE FIXED VOLTAGE REGULATORS
Three-Terminal Low Current Negative Voltage Regulators      The MC79L00, A Series negative voltage regulators are inexpensive, easy–to–use devices suitable for numerous applications requiring up to 100 mA. Like the higher powered MC7900 Series neg
MOTOROLA
摩托罗拉
MOTOROLA
摩托罗拉
100 mA Negative Voltage Regulators
100 mA Negative Voltage Regulators The MC79L00, A Series negative voltage regulators are inexpensive, easy–to–use devices suitable for numerous applications requiring up to100 mA. Like the higher powered MC7900 Series negative regulators, this series features thermal shutdown and current limiti
ONSEMI
安森美半导体
NJM79L18A产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    NJM79L18A
  • 功能描述
    线性稳压器 - 标准 -18V .1A 3 Terminal
  • RoHS
  • 制造商
    STMicroelectronics
  • 输出电压
    1.8 V
  • 输出电流
    150 mA
  • 最大输入电压
    5.5 V
  • 最大工作温度
    + 125 C
  • 安装风格
    SMD/SMT
  • 封装/箱体
    SOT-323-5L
更新时间:2026-5-13 22:58:00
IC供应商 芯片型号 品牌 批号 封装 库存 备注 价格
JRC
2016+
TO-92
只做原装,假一罚十,公司可开17%增值税发票!