位置:首页 > IC中文资料 > NCE2006Y
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
NCE2006Y
丝印代码:2006Y;NCE N-Channel Enhancement Mode Power MOSFET
Description The NCE2006Y uses advanced trench technology and design to provide excellent RDS(ON) with low gate charge. It can be used in a wide variety of applications. General Features ● VDS =20V,ID =6A RDS(ON)
NCEPOWER
新洁能
NCE2006Y
12-200V N-Channel Trench MOSFET
NCEPOWER
新洁能
900 MHz 2 STAGE PA SILICON MONOLITHIC INTEGRATED CIRCUIT
The MRFIC2006 is an Integrated PA designed for linear operation in the 800 MHz to 1.0 GHz frequency range. The design utilizes Motorola’s advanced MOSAIC 3 silicon bipolar RF process to yield superior performance in a cost effective monolithic device. Applications for the MRFIC2006 include CT-1 an
MOTOROLA
摩托罗拉
TURBOSWITCH ULTRA-FAST HIGH VOLTAGE DIODE
DESCRIPTION The TURBOSWITCH is a very high performance series of ultra-fast high voltage power diodes from 600V to 1200V. ■ SPECIFIC TO “FREEWHEEL MODE” OPERATIONS: FREEWHEEL OR BOOSTER DIODE. ■ ULTRA-FAST AND SOFT RECOVERY. ■ VERY LOW OVERALL POWER LOSSES IN BOTH THE DIODE AND THE COMPANION T
STMICROELECTRONICS
意法半导体
STMICROELECTRONICS
意法半导体
12W AUDIO AMPLIFIER
DESCRIPTION The TDA2006 is a monolithic integrated circuit in Pentawatt package, intended for use as a low frequency class AB amplifier. At ±12V, d = 10 typically it provides 12W output power on a 4Ω load and 8W on a 8Ω . The TDA2006 provides high output current and has very low harmonic and cro
12W AUDIO AMPLIFIER
NCE2006Y产品属性
  • 类型
    描述
  • Product status:
    Production
  • Package:
    SOT-23-3L
  • Polarity:
    P
  • BVDSS(V):
    20
  • ID(A):
    6
  • VTH(V):
    0.7
  • RDS(ON)@4.5VTyp(mΩ):
    10.5
  • RDS(ON)@4.5VMax(mΩ):
    13
  • RDS(ON)@2.5VTyp(mΩ):
    15
  • RDS(ON)@2.5VMax(mΩ):
    18
  • VGS(th)(V):
    ±12
  • CISS(pF):
    620
  • QG(nC):
    15
  • PD(W):
更新时间:2026-5-14 18:28:00
IC供应商 芯片型号 品牌 批号 封装 库存 备注 价格
NCE新洁能
25+
SOT23-3L
100000
新结能全线供应,支持终端生产
NCE/新洁能
25+
原装
21+
SOP-23-3L
明嘉莱只做原装正品现货
21+
22+
专业配单,原装正品假一罚十,代理渠道价格优
只做原装正品假一赔十为客户做到零风险
原装正品假一赔百
进口原装!长期供应!绝对优势价格(诚信经营
SOT-23
电子元器件采购降本30%!原厂直采,砍掉中间差价