位置:NCP15XC470J03RC > NCP15XC470J03RC详情
NCP15XC470J03RC中文资料
厂家型号
NCP15XC470J03RC
文件大小
224.56Kbytes
页面数量
2
功能描述
NTC for Temperature Sensor
热敏电阻 - NTC 47 OHM 5%
数据手册
原厂下载下载地址一下载地址二到原厂下载
生产厂商
MURATA1
NCP15XC470J03RC数据手册规格书PDF详情
1. Excellent solderability and high stability in environment
2. Excellent long time aging stability
3. High accuracy in resistance and B-Constant
4. Reflow soldering possible
5. Same B-constant in the same resistance in the three sizes
(0805 size / 0603 size / 0402 size)
Easy to use smaller size in the circuits
6. Lead is not contained in the product.
7. UL/cULcertified product.(UL1434, File No. E137188)
NCP15XC470J03RC产品属性
  • 型号
    NCP15XC470J03RC
  • 功能描述
    热敏电阻 - NTC 47 OHM 5%
  • RoHS
  • 制造商
    EPCOS
  • 电阻
    10 kOhms
  • 功率额定值
    150 mW
  • 容差
    2 %
  • 端接类型
    Radial
  • 系列
    B57703M
  • 工作温度范围
    - 55 C to + 125 C
更新时间:2026-5-13 14:59:00
供应商 型号 品牌 批号 封装 库存 备注 价格
MURATA(村田)
2021/2022+
标准封装
原厂原装现货订货价格优势终端BOM表可配单提供样品
murata
13+
NA
原装分销
24+
SMD
SMD
只做原装,假一罚十,公司可开17%增值税发票!