位置:NCP15WF104E03RC > NCP15WF104E03RC详情
NCP15WF104E03RC中文资料
厂家型号
NCP15WF104E03RC
文件大小
205.96Kbytes
页面数量
3
功能描述
NTC Thermistors
热敏电阻 - NTC 100K OHM
数据手册
原厂下载下载地址一下载地址二到原厂下载
生产厂商
MURATA
NCP15WF104E03RC数据手册规格书PDF详情
NTC Thermistors
Temperature Sensor and Compensation 0402 (1005) Size
Features
1. Excellent solderability and high stability in environment
2. Excellent long time aging stability
3. High accuracy in resistance and B-Constant
4. Refl ow soldering possible
5. Same B-constant in the same resistance in the three sizes (0805 size / 0603 size / 0402 size)
Easy to use smaller size in the circuits
6. NCP series are recognized by UL/cUL.
(UL1434, File No.E137188)
Applications
1. Temperature compensation for transistor, IC and crystal oscillator in mobile communications
2. Temperature sensor for rechargeable batteries
3. Temperature compensation of LCD
4. Temperature compensation in general use of electric circuits
NCP15WF104E03RC产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    NCP15WF104E03RC
  • 功能描述
    热敏电阻 - NTC 100K OHM
  • RoHS
  • 制造商
    EPCOS
  • 电阻
    10 kOhms
  • 功率额定值
    150 mW
  • 容差
    2 %
  • 端接类型
    Radial
  • 系列
    B57703M
  • 工作温度范围
    - 55 C to + 125 C
更新时间:2026-5-13 19:55:00
供应商 型号 品牌 批号 封装 库存 备注 价格
MURATA/村田
25+
SMD
MURATA/村田原装现货NCP15WF104E03RC即刻询购立享优惠#长期有排单订
24+
SMD
282000
只做原装,假一罚十,公司可开17%增值税发票!