位置:DF1B-34DES-2.5RC > DF1B-34DES-2.5RC详情
DF1B-34DES-2.5RC中文资料
厂家型号
DF1B-34DES-2.5RC
文件大小
364.93Kbytes
页面数量
19
功能描述
2.5mm Pitch Connector for Discrete Wire Connection (Product Compliant with UL/CSA Standard)
集管和线壳 2.5MM DOUBLE ROW 34P INLINE SOCKET
数据手册
下载地址一下载地址二到原厂下载
生产厂商
MURATA
DF1B-34DES-2.5RC数据手册规格书PDF详情
■ Features
1. New Insulation Displacement and Crimping Ideas
2 After connection, the contact can be replaced in excellent maintainability.
2. Potting Header Available
3. Broad Variations
(Refer to the applicable combination pattern on next page.)
■ Applications
Business equipment, particularly including the copy machine and printer
DF1B-34DES-2.5RC产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    DF1B-34DES-2.5RC
  • 功能描述
  • RoHS
  • 产品种类
    1.0MM Rectangular Connectors
  • 产品类型
    Headers - Pin Strip
  • 系列
    DF50
  • 触点类型
    Pin(Male)
  • 节距
    1 mm
  • 位置/触点数量
    16
  • 排数
    1
  • 安装风格
    SMD/SMT
  • 安装角
    Right
  • 端接类型
    Solder
  • 外壳材料
    Liquid Crystal Polymer(LCP)
  • 触点材料
    Brass
  • 触点电镀
    Gold
  • 制造商
    Hirose Connector
更新时间:2026-5-13 16:01:00
供应商 型号 品牌 批号 封装 库存 备注 价格
HRS/广濑
23+
NA/原装
9390
代理-优势-原装-正品-现货*期货
HRS
只做原装,可提供样品
HIROSE
818
N/A
一级代理-主营优势-实惠价格-不悔选择
HIROSE
24+
con
591
现货常备产品原装可到京北通宇商城查价格
原厂封装
一级代理,原装现货
SMT
济德9220-00224替代DF1B-34DES-2.5RC
HiroseElectricCoLtd
24+
针座 2.5间距 34P 弯插 镀金
一级代理百分百有货,原装正品现货,支持实单!
20+
34Pin