位置:A42MX09-2VQ100B > A42MX09-2VQ100B详情
A42MX09-2VQ100B中文资料
厂家型号
A42MX09-2VQ100B
文件大小
7439.21Kbytes
页面数量
142
功能描述
40MX and 42MX FPGA Families
数据手册
下载地址一下载地址二到原厂下载
生产厂商
MICROSEMI
A42MX09-2VQ100B数据手册规格书PDF详情
General Description
Microsemis 40MX and 42MX families offer a cost-effective design solution at 5V. The MX devices are single-chip solutions and provide high performance while shortening the system design and development cycle. MX devices can integrate and consolidate logic implemented in multiple PALs, CPLDs, and FPGAs. Example applications include high-speed controllers and address decoding, peripheral bus interfaces, DSP, and co-processor functions.
Features
High Capacity
• Single-Chip ASIC Alternative
• 3,000 to 54,000 System Gates
• Up to 2.5 kbits Configurable Dual-Port SRAM
• Fast Wide-Decode Circuitry
• Up to 202 User-Programmable I/O Pins
High Performance
• 5.6 ns Clock-to-Out
• 250 MHz Performance
• 5 ns Dual-Port SRAM Access
• 100 MHz FIFOs
• 7.5 ns 35-Bit Address Decode
HiRel Features
• Commercial, Industrial, Automotive, and Military Temperature Plastic Packages
• Commercial, Military Temperature, and MIL-STD-883 Ceramic Packages
• QML Certification
• Ceramic Devices Available to DSCC SMD
Ease of Integration
• Mixed-Voltage Operation (5.0V or 3.3V for core and I/Os), with PCI-Compliant I/Os
• Up to 100 Resource Utilization and 100 Pin Locking
• Deterministic, User-Controllable Timing
• Unique In-System Diagnostic and Verification Capability with Silicon Explorer II
• Low Power Consumption
• IEEE Standard 1149.1 (JTAG)Boundary Scan Testing
A42MX09-2VQ100B产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    A42MX09-2VQ100B
  • 功能描述
    40MX and 42MX FPGA Families
更新时间:2026-5-13 15:01:00
供应商 型号 品牌 批号 封装 库存 备注 价格
MICROSEMI
638
原装正品
25+
QFP-100
90
就找我吧!--邀您体验愉快问购元件!
25+
电联咨询
7800
公司现货,提供拆样技术支持
Microsemi Corporation
22+
100VQFP
原厂渠道,现货配单
MicrosemiCorporation
24+
100-VQFP(14x14)
原厂授权一级代理,专注汽车、医疗、工业、新能源!
21+
100-TQFP
90
100%进口原装!长期供应!绝对优势价格(诚信经营)