位置:5KP220CAE3 > 5KP220CAE3详情
5KP220CAE3中文资料
厂家型号
5KP220CAE3
5000W, STAND-OFF VOLTAGE = 220V, ? 5%, BI-DIR - Tape and Reel
数据手册
下载地址一下载地址二到原厂下载
生产厂商
MICROSEMI
5KP220CAE3数据手册规格书PDF详情
DESCRIPTION
This RoHS compliant transient voltage suppressor series 5KP5.0e3 - 5KP250CAe3 provides a range of standoff voltage options from 5.0 to 250V in both unidirectional and bidirectional options. Clamping action is almost instantaneous. As a result, they provide effective protection from ESD and EFT per IEC61000-4-2 and IEC61000-4-4, as well as transients caused by inductive switching and RFI. They also protect from secondary lightning effects per 61000-4-5 at the class levels specified below.