位置:MIC803-30D4VM3 > MIC803-30D4VM3详情
MIC803-30D4VM3中文资料
厂家型号
MIC803-30D4VM3
丝印代码
AZ
封装外壳
SOT-23
文件大小
258.25Kbytes
页面数量
10
功能描述
3-Pin Microprocessor Supervisor Circuit with Open-Drain Reset Output
数据手册
原厂下载下载地址一下载地址二到原厂下载
生产厂商
MICREL
MIC803-30D4VM3数据手册规格书PDF详情
General Description
The MIC803 consumes only 4.5µA of supply current and offers three reset delay periods of 20ms, 140ms, and 1120ms (minimum). It features factory-programmed reset threshold levels from 2.63V to 4.63V to accommodate 3.0V, 3.3V, and 5.0V power supplies. It is available in the compact 3-pin SC-70 and SOT-23 packages.
Datasheets and support documentation are available on Micrel’s web site at: www.micrel.com.
Features
• 4.5μA supply current (typical) at 3.6V
• Open-drain /RESET output
• /RESET remains valid with VCC as low as 1V
• 20ms, 140ms, or 1120ms (minimum) reset timeout options
• 2.63V to 4.63V preset voltage threshold options
• 2.5 voltage threshold accuracy over temperature
• 3-pin SC70-3 package (2.0mm × 2.1mm)
• 3-pin SOT-23 package (2.3mm × 2.9mm)