位置:P6KE30CA > P6KE30CA详情
P6KE30CA中文资料
厂家型号
P6KE30CA
文件大小
304Kbytes
页面数量
4
功能描述
Transient Voltage Suppressors
TVS 二极管 - 瞬态电压抑制器 600W 30V Bidirect
数据手册
下载地址一下载地址二到原厂下载
生产厂商
MERITEK
P6KE30CA数据手册规格书PDF详情
FEATURES
◇ Plastic package.
◇ Glass passivated chip junction in DO-15 package.
◇ 600W peak pulse power capability on 10/1000μs waveform.
◇ Excellent clamping capability.
◇ Low zener impedance.
◇ Fast response time: typically less than 1.0ps from 0 volt to BV min.
◇ Typical IR less than 1μA above 10V.
◇ High temperature soldering guaranteed: 265°C/10 seconds/.375”, (9.5mm) lead length, 5lbs., (2.3kg) tension.
P6KE30CA产品属性
  • 型号
    P6KE30CA
  • 功能描述
  • 击穿电压
    58.9 V
  • 钳位电压
    77.4 V
  • 峰值浪涌电流
    38.8 A