位置:109D24VFS > 109D24VFS详情
109D24VFS中文资料
厂家型号
109D24VFS
文件大小
176.48Kbytes
页面数量
4
功能描述
Single & Dual Output DC/DC Converter
数据手册
下载地址一下载地址二
生产厂商
MAKE-PS
109D24VFS数据手册规格书PDF详情
DESCRIPTIONS
The 100VFS 1 Watt DC/DC’s are specially designed to provide ultra-high levels of isolation 3000VDC in a miniature SIP package. The series consists of 27 models with input voltages of 5V, 12V and 24V, and offers standard output voltages of 3.3V, 5V, 9V, 12V, 15V, ±5V, ±9V, ±12V, and ±15V for a wide choice.
FEATURES
• HIGH ISOLATION - 3000 VDC
• Up to 81 Efficiency
• Single and Dual Output, 1 watt converter
• Available in 5, 12, and 24 VDC Inputs