位置:RT224009F > RT224009F详情
RT224009F中文资料
厂家型号
RT224009F
文件大小
77.74Kbytes
页面数量
2
功能描述
16 Amp PC Board Miniature Relay
数据手册
下载地址一下载地址二到原厂下载
生产厂商
MACOM
RT224009F数据手册规格书PDF详情
RTseries (DC Coil) 16 Amp PC Board Miniature Relay
Features
• SPST through DPDT contact arrangements.
• Immersion cleanable and flux tight versions available.
• VDE 10mm spacing, 5kV dielectric, coil to contacts.
• UL Class F (155°C) coil insulation system.
• Conforms to UL 508, 1873, 353 and 1950.
• Low profile; 15.7mm height.
• Sensitive coil; 400mW.
• Withstand surge voltage of 10,000V.