位置:首页 > IC中文资料第962页 > MUR20005CTR
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
MUR20005CTR
HIGH POWER- SUPER FAST RECTIFIERS
Features • High Surge Capability • Types up to 600 V VRRM
AMERICASEMI
MUR20005CTR
Silicon Super Fast Recovery Diode
Features • High Surge Capability • Types from 50 V to 200 V VRRM • Not ESD Sensitive
GENESIC
MUR20005CTR
Super Fast Recovery Diode, 200A
NAINA
MUR20005CTR
文件:694.09 Kbytes Page:3 Pages
GENESIC
MUR20005CTR
封装/外壳:双塔架 包装:散装 描述:DIODE MODULE 50V 100A 2TOWER 分立半导体产品 二极管 - 整流器 - 阵列
MUR20005CTR
Super Fast Recovery Rectifiers
NAVITAS
纳微半导体
200 Amp Supre Fast Recovery Rectifier 50 to 600 Volts
MCC
20 Amp Glass Passivated Bridge Rectifier 50 to 1000 Volts
Features • Lead Free Finish/RoHS Compliant(Note 1) (P Suffix designates RoHS Compliant. See ordering information) • Epoxy meets UL 94 V-0 flammability rating • Moisture Sensitivity Level 1 • Rating to 1000V PRV • Ideal for printed circuit board • Low forward voltage drop, high current ca
MCC
20A GLASS PASSIVATED BRIDGE RECTIFIER
Features Glass Passivated Die Construction High Case Dielectric Strength of 1500V RMS Low Reverse Leakage Current Surge Overload Rating to 240A Peak Ideal for Printed Circuit Board Applications Plastic Material - UL Flammability Classification 94V-0 UL Listed Under Recognized
DIODES
美台半导体
15 Watts, 860-900 MHz Cellular Radio RF Power Transistor
Description The 20005 is a class AB, NPN, common emitter RF power transistor intended for 25 Vdc operation across the 860 to 900 MHz frequency band. Rated at 15 watts minimum output power, it may be used for both CW and PEP applications. Ion implantation, nitride surface passivation and gold meta
ERICSSON
爱立信
Switching Type(Chopper Self Oscillation Type)
SANKEN
三垦
MUR20005CTR产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    MUR20005CTR
  • 功能描述
    整流器 SI S-FST RECOV 2TWR 50-600V 200A 50P/35R
  • RoHS
  • 制造商
    Vishay Semiconductors
  • 产品
    Standard Recovery Rectifiers
  • 反向电压
    100 V
  • 恢复时间
    1.2 us
  • 正向连续电流
    2 A
  • 最大浪涌电流
    35 A 反向电流
  • IR
    5 uA
  • 安装风格
    SMD/SMT
  • 封装/箱体
    DO-221AC
  • 封装
    Reel
更新时间:2026-5-14 22:50:00
IC供应商 芯片型号 品牌 批号 封装 库存 备注 价格
摩托罗拉厂家快恢复二极管及肖特
NA
20000
全新原装假一赔十
MOTOROLA
专业模块
MODULE
模块原装主营-可开原型号增税票
MOTOROLA
23+
模块
320
全新原装正品,量大可订货!可开17%增值票!价格优势!