位置:首页 > IC中文资料第490页 > MUR130RLG
MUR130RLG价格
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
MUR130RLG
SWITCHMODE Power Rectifiers
文件:68.83 Kbytes Page:7 Pages
ONSEMI
安森美半导体
MUR130RLG
SWITCHMODE Power Rectifiers
文件:121.83 Kbytes Page:7 Pages
ONSEMI
安森美半导体
MUR130RLG
封装/外壳:DO-204AL,DO-41,轴向 包装:剪切带(CT)带盒(TB) 描述:DIODE GEN PURP 300V 1A AXIAL 分立半导体产品 二极管 - 整流器 - 单
HIGH POWER GENERAL USE INSULATED TYPE
• IT (AV) Average on-state current .......... 130A • VRRM Repetitive peak reverse voltage ........ 1200/1600V • VDRM Repetitive peak off-state voltage ........ 1200/1600V • DOUBLE ARMS • Insulated Type • UL Recognized Yellow Card No. E80276 (N) File No. E80271 APPLICATION
MITSUBISHI
三菱电机
• IT (AV) Average on-state current .......... 130A • VRRM Repetitive peak reverse voltage ........ 400/800V • VDRM Repetitive peak off-state voltage ........ 400/800V • DOUBLE ARMS • Insulated Type • UL Recognized Yellow Card No. E80276 (N) File No. E80271 AP
MITSUBISHI
三菱电机
• IT (AV) Average on-state current .......... 130A • IF (AV) Average forward current .......... 130A • VRRM Repetitive peak reverse voltage ........ 400/800V • VDRM Repetitive peak off-state voltage ........ 400/800V • MIX DOUBLE ARMS • Insulated Type • UL Recognized Yellow Card No. E802
MUR130RLG产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    MUR130RLG
  • 功能描述
    整流器 300V 1A UltraFast
  • RoHS
  • 制造商
    Vishay Semiconductors
  • 产品
    Standard Recovery Rectifiers
  • 反向电压
    100 V
  • 恢复时间
    1.2 us
  • 正向连续电流
    2 A
  • 最大浪涌电流
    35 A 反向电流