位置:首页 > IC中文资料 > MTM20P10
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
MTM20P10
isc P-Channel MOSFET Transistor
FEATURES ·Drain Current -ID= -20A@ TC=25℃ ·Drain Source Voltage -VDSS= -100V(Min) ·Static Drain-Source On-Resistance -RDS(on) = 0.15Ω(Max)@VGS= 10V DESCRIPTION ·Motor drive, DC-DC converter, power switch and solenoid drive.
ISC
无锡固电
MTM20P10
Trans MOSFET P-CH 60V 20A
NJSEMINew Jersey Semi-Conductor Products, Inc.
新泽西半导体新泽西半导体公司
MTM20P10
Power Field Effect Transistor
文件:87.63 Kbytes Page:2 Pages
MTM20P10
POWER FIELD EFFECT TRANSISTOR
文件:155.47 Kbytes Page:5 Pages
MOTOROLA
摩托罗拉
Progammable Array Logic Series 24 (PAL Series 24)
文件:448.59 Kbytes Page:14 Pages
NSC
国半
NSC
国半
MTM20P10产品属性
  • 类型
    描述
  • Maximum Gate Source Voltage:
    ±20V
  • Maximum Drain Source Voltage:
    60V
  • Maximum Continuous Drain Current:
    20A