位置:首页 > IC中文资料第11238页 > MTBSF510C
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
MTBSF510C
Silicon planar type
Silicon planar type For stabilization of power supply ■ Features • Large power dissipation: PD = 1 W • Zener voltage VZ: 4.7 V to 51 V • Zener voltage allowable deviation: 10 • Auto mounting possible
PANASONIC
松下
POWER RECTIFIERS(5.0A,500-1000V)
強茂
统懋
SCHOTTKY BARRIER RECTIFIERS(5.0A,70-100V)