位置:首页 > IC中文资料第12514页 > MTBS510CVM
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
MTBS510CVM
Industry Standard Package
文件:111.84 Kbytes Page:2 Pages
MMD
Industry Standard Package
MMD
Silicon planar type
Silicon planar type For stabilization of power supply ■ Features • Large power dissipation: PD = 1 W • Zener voltage VZ: 4.7 V to 51 V • Zener voltage allowable deviation: 10 • Auto mounting possible
PANASONIC
松下
POWER RECTIFIERS(5.0A,500-1000V)
Surface Mount Ultrafast Power Rectifiers ULTRA FAST POWER RECTIFIERS 5.0 AMPERES 500 -- 1000 VOLTS
MOSPEC
统懋
SURFACE MOUNT SCHOTTKY BARRIER RECTIFIER(VOLTAGE- 20 to 100 Volts CURRENT- 5.0 Amperes)
PANJIT
強茂
ULTRA FAST RECTIFIERS 5.0 AMPERES 500-1000 VOLTS
MOSPEC
统懋
SCHOTTKY BARRIER RECTIFIERS(5.0A,70-100V)
Surface Mount Schkttky Barrier Rectifiers SCHOTTKY BARRIER RECTIFIERS 5.0 AMPERES 70 - 100 VOLTS
MTBS510CVM产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    MTBS510CVM
  • 制造商
  • 制造商全称
    MMD Components
  • 功能描述
更新时间:2026-5-14 17:24:00
IC供应商 芯片型号 品牌 批号 封装 库存 备注 价格
SKYPINE
24+
全新原装数量均有多电话咨询
MNC
2450+
SOP
只做原厂原装现货或订货假一赔十!
XPPower
24+
SMD
55
“芯达集团”专营军工百分之百原装进口
ONSEMI/安森美
TO-263-2
电子元器件采购降本30%!原厂直采,砍掉中间差价