位置:首页 > IC中文资料第2602页 > MR10FBR100
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
MR10FBR100
封装/外壳:轴向 包装:散装 描述:RES, CS, 10W, 0.1 OHM, 1% AXIAL 电阻器 通孔式电阻器
ETC
知名厂家
Ceramic Housed Current Sensing Resistor with 2 Leads
SEI
世达柏
SEI
世达柏
Ceramic Housed Vertical Mount Resistor
Welded Ceramic Housed Axial Leaded Wirewound Resistor
MR10FBR100产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    MR10FBR100
  • 制造商
    SEI Stackpole Electronics Inc
  • 功能描述
    RES 100M OHM 1% 1W 50PPM/ C TO 400PPM/ C AXL TH - Bulk
  • 制造商
    SEI Stackpole Electronics Inc
  • 功能描述
    MR Series 10 W 0.1 Ohms 1 % Molded 2 Leads Low Resistance Value Leaded Resistor
    Res Metal Film 0.1 Ohm 1% 10W ±50ppm/°C to ±400ppm/°C Molded AXL Thru-Hole Bulk