位置:首页 > IC中文资料 > MPTS2920L185
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
MPTS2920L185
Polymeric PTC
文件:453 Kbytes Page:20 Pages
MERITEK
MPTS2920L185
自恢复保险丝
MERITEK
MPTS2920L185R | PTC Reset Fuse 33V 1.85A 2920 SMD
Polymeric PTC
文件:453.69 Kbytes Page:20 Pages
POLYFUSE짰 Resettable PTCs Surface Mount
Description The 2920L series device provides surface mount overcurrent protection for medium voltage (≤60V) applications where resettable protection is desired. Features • RoHS compliant and lead-free • Fast response to fault currents • High voltage • Low-profle Applications • IEE1394 port
LITTELFUSE
力特
POLY-FUSE짰 Resettable PTCs Surface Mount > 2920L Series
Description The 2920L Series PTC provides surface mount overcurrent protection for medium voltage (≤60V) applications where resettable protection is desired. Features • RoHS compliant, lead-free and halogen-free • Fast response to fault currents • High voltage • Low-profle Applications • I
LITTELFUSE
力特
2920L Series
文件:420.86 Kbytes Page:6 Pages
MPTS2920L185产品属性
  • 类型
    描述
  • 最大电流:
    100A
  • 保持电流:
    1.85A
  • 跳闸电流:
    3.7A
  • 初始态阻值(最小值):
    40mΩ
  • 跳断后阻值(最大值):
    150mΩ
  • 最大动作时间:
    2.5s
  • 工作温度:
    -40℃~+85℃
更新时间:2026-5-14 13:31:00
IC供应商 芯片型号 品牌 批号 封装 库存 备注 价格
MTC
25+
TO-251
全新原装现货
MEGA
24+
BGA
原装现货,优势供应,支持实单!
MEGA
24+
BGA
郑重承诺只做原装进口现货
MIK
检测开关
原装正品.原盘原标,提供BOM一站式配单
只做原装,假一罚十,公司可开17%增值税发票!