位置:首页 > IC中文资料 > MPTS2920L100
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
MPTS2920L100
Polymeric PTC
文件:453 Kbytes Page:20 Pages
MERITEK
MPTS2920L100
自恢复保险丝
MERITEK
MPTS2920L10060R | PTC Reset Fuse 60V 1A 2920 SMD
MPTS2920L100R | PTC Reset Fuse 33V 1.1A 2920 SMD
Polymeric PTC
文件:453.69 Kbytes Page:20 Pages
POLYFUSE짰 Resettable PTCs Surface Mount
Description The 2920L series device provides surface mount overcurrent protection for medium voltage (≤60V) applications where resettable protection is desired. Features • RoHS compliant and lead-free • Fast response to fault currents • High voltage • Low-profle Applications • IEE1394 port
LITTELFUSE
力特
POLY-FUSE짰 Resettable PTCs
Description The 2920L Series PTC provides surface mount overcurrent protection for medium voltage (≤60V) applications where resettable protection is desired. Features • RoHS compliant, lead-free and halogen-free • Fast response to fault currents • High voltage • Low-profle Applications • I
LITTELFUSE
力特
2920L Series
文件:420.86 Kbytes Page:6 Pages
MPTS2920L100产品属性
  • 类型
    描述
  • 最大电流:
    100A
  • 保持电流:
    1.1A
  • 跳闸电流:
    2.2A
  • 初始态阻值(最小值):
    90mΩ
  • 跳断后阻值(最大值):
    410mΩ
  • 最大动作时间:
    500ms
  • 工作温度:
    -40℃~+85℃