位置:首页 > IC中文资料第2806页 > MP4KE400A
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
MP4KE400A
MICROCHIP
微芯科技
High-Reliability Diodes
MICROCHIP
微芯科技
VOLTAGE - 6.8 TO 440 Volts 400 Watt Peak Power 1.0 Watt Steady State FEATURES • Plastic package has Underwriters Laboratory Flammability Classification 94V-O • Glass passivated chip junction in DO-41 package • 400W surge capability at 1ms • Excellent clamping capability • Low zener imped
PANJIT
強茂
PANJIT
強茂
400W TRANSIENT BOLTAGE SUPPRESSORS
Features ● Glass Passivated Die Construction ● 400W Peak Pulse Power Dissipation ● 6.8V – 440V Standoff Voltage ● Uni- and Bi-Directional Versions Available ● Excellent Clamping Capability ● Fast Response Time ● Plastic Case Material has UL Flammability Classification Rating 94V-O
WTE
Won-Top Electronics