位置:首页 > IC中文资料第4264页 > MP10A1500
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
MP10A1500
Power Rheostats
FEATURES • Diameter 1 9/16 [39.69mm] • Depth behind panel 1 3/8 [34.92mm] • Shaft 1/4 [6.35mm] diameter • Rotation 300° ± 5° • Weight 0.180 pounds (82 grams) • Mounts on panels up to 1/4 [6.35mm] by means of a 3/8 [9.52mm], 32 bushing and hex nut • Non-turn lugs require 3/16 [4.76mm] hole,
VISHAYVishay Siliconix
威世威世科技公司
MP10A1500产品属性
  • 型号
    MP10A1500
  • 功能描述
    变阻器 25watt 1500ohm
  • 功率额定值
    25 W
  • 电阻
    25 Ohms
  • 电压额定值
    500 V
  • 容差
    10 %