位置:首页 > IC中文资料第399页 > MO3C160J
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
Surface mount diode Zener silicon diodes
Surface mount diode Zener silicon diodes Maximum Power Dissipation: 3 W Nominal Z-voltage: 1 to 200 V
SEMIKRON
赛米控丹佛斯
Surface mount Silicon-Zener Diodes (non-planar technology)
SMD Zener Diodes (non-planar technology) Features High power dissipation VZ up to 200 V Compliant to RoHS, REACH, Conflict Minerals 1) Typical Applications Voltage stabilization and regulators (For overvoltage protection – uni- and bi-directional – see TVS diodes TGL41 series) Commerci
DIOTEC
德欧泰克
3W 160V Zener diode
文件:322.975 Kbytes Page:2 Pages
SUNMATE
森美特
PDF上传者:深圳冠荣电子有限公司
文件:100.67 Kbytes Page:2 Pages
DIOTEC
德欧泰克
MO3C160J产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    MO3C160J
  • 功能描述
    金属氧化物电阻器 MO3 16 5%
  • RoHS
  • 制造商
    Xicon
  • 电阻
    6.8 kOhms
  • 容差
    5 %
  • 功率额定值
    5 W
  • 温度系数
    350 PPM/C
  • 端接类型
    Axial
  • 工作温度范围
    - 55 C to + 235 C
  • 尺寸
    8 mm Dia. x 25 mm L