位置:首页 > IC中文资料 > MM3Z30VS
MM3Z30VS价格
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
MM3Z30VS
300 mW 30 V ±2% Zener Diode Voltage Regulator
This Zener Diode Voltage Regulator is packaged in a SOD323 surface mount package, which has a power dissipation of 300 milliwatts. It is designed to provide voltage regulation protection and is especially attractive in situations where space is at a premium. It is well suited for applications such a • Standard Zener Breakdown Voltage Range - 2.4 V to 75 V\n• Steady State Power Rating of 300 mW\n• ESD Rating of Class 3 (>16 KV) per Human Body ModelMechanical Characteristics:\n• Tight Tolerance \n• MAXIMUM CASE TEMPERATURE FOR SOLDERING PURPOSES: 260?C for 10 Seconds\n• FLAMMABILITY RATING: UL94 ;
ONSEMI
安森美半导体
Tight Tolerance Zener Diode Tight Tolerance SOD-323
This Zener Diode Voltage Regulator is packaged in a SOD323 surface mount package, which has a power dissipation of 300 milliwatts. It is designed to provide voltage regulation protection and is especially attractive in situations where space is at a premium. It is well suited for applications such a • Standard Zener Breakdown Voltage Range - 2.4 V to 75 V\n• Wide Range of Zener Breakdown Voltages\n• Steady State Power Rating of 300 mW\n• ESD Rating of Class 3 (>16 KV) per Human Body ModelMechanical Characteristics:\n• Tight Tolerance \n• MAXIMUM CASE TEMPERATURE FOR SOLDERING PURPOSES: 260?C fo;
Zener Voltage Regulators
Zener Voltage Regulators 200 mW SOD−323 Surface Mount Tight Tolerance Portfolio This series of Zener diodes is packaged in a SOD−323 surface mount package that has a power dissipation of 200 mW. They are designed to provide voltage regulation protection and are especially attractive in situations
封装/外壳:SC-76,SOD-323 包装:卷带(TR)剪切带(CT) 描述:DIODE ZENER 30V 300MW SOD323 分立半导体产品 二极管 - 齐纳 - 单
300 mW SOD??23 Surface Mount Tight Tolerance Portfolio
文件:107.99 Kbytes Page:5 Pages
Surface mount Zener Diodes
Surface mount Zener Diodes • Power dissipation 200 mW • Nominal Zener voltage 2.4 ... 100 V • Plastic case SOD-323 • Weight approx. 0.005 g • Standard packaging taped and reeled
Zener Diodes
Zener Diodes Features • Wide Zener Voltage Range Selection, 2.4V to 75V • VZ Tolerance Selection of ±2 (B Series) • Very Small and Thin SMD package • Matte Tin(Sn) finish, Pb Free
FAIRCHILD
仙童半导体
200mW SOD-323 SURFACE MOUNT Small Outline Flat Lead Plastic Package Zener Voltage Regulators
Specification Features: ■ Wide Zener Voltage Range Selection, 2.4V to 75V ■ VZ Tolerance Selection of ±2 (B Series) ■ Flat Lead SOD-323 Small Outline Plastic Package ■ Surface Device Type Mounting ■ RoHS Compliant ■ Green EMC ■ Matte Tin(Sn) Lead Finish ■ Band Indicates Cathode
TAK_CHEONG
德昌电子
Zener Diodes
Features • Wide Zener Voltage Range Selection, 2.4V to 75V • VZ Tolerance Selection of ±5 (C Series) • Very Small and Thin SMD package • Clip Bonding Construction, Good Thermal Capability • Matte Tin(Sn) finish, Pb Free
FAIRCHILD
仙童半导体
Specification Features: ■ Wide Zener Voltage Range Selection, 2.4V to 75V ■ VZ Tolerance Selection of ±5 (C Series) ■ Flat Lead SOD-323 Small Outline Plastic Package ■ Surface Device Type Mounting ■ RoHS Compliant ■ Green EMC ■ Matte Tin(Sn) Lead Finish ■ Band Indicates Cathode
TAK_CHEONG
德昌电子
MM3Z30VS产品属性
  • 类型
    描述
  • Compliance:
    AEC QualifiedPb-freeHalide free
  • Status:
     Active
  • Description: