位置:首页 > IC中文资料 > MM3Z16VS
MM3Z16VS价格
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
MM3Z16VS
16 V ± Tight Tolerance Zener Diode Voltage Regulator
This Zener Diode Voltage Regulator is packaged in a SOD323 surface mount package, which has a power dissipation of 300 milliwatts. It is designed to provide voltage regulation protection and is especially attractive in situations where space is at a premium. It is well suited for applications such a • Standard Zener Breakdown Voltage Range - 2.4 V to 75 V\n• Steady State Power Rating of 300 mW\n• ESD Rating of Class 3 (>16 KV) per Human Body ModelMechanical Characteristics:\n• Tight Tolerance \n• MAXIMUM CASE TEMPERATURE FOR SOLDERING PURPOSES: 260?C for 10 Seconds\n• FLAMMABILITY RATING: UL94 ;
ONSEMI
安森美半导体
Zener Voltage Regulators
Zener Voltage Regulators 200 mW SOD−323 Surface Mount Tight Tolerance Portfolio This series of Zener diodes is packaged in a SOD−323 surface mount package that has a power dissipation of 200 mW. They are designed to provide voltage regulation protection and are especially attractive in situations
ONSEMI
安森美半导体
Zener Voltage Regulators
Tight Tolerance Zener Diode Tight Tolerance SOD-323
This Zener Diode Voltage Regulator is packaged in a SOD323 surface mount package, which has a power dissipation of 300 milliwatts. It is designed to provide voltage regulation protection and is especially attractive in situations where space is at a premium. It is well suited for applications such a • Standard Zener Breakdown Voltage Range - 2.4 V to 75 V\n• Wide Range of Zener Breakdown Voltages\n• Steady State Power Rating of 300 mW\n• ESD Rating of Class 3 (>16 KV) per Human Body ModelMechanical Characteristics:\n• Tight Tolerance \n• MAXIMUM CASE TEMPERATURE FOR SOLDERING PURPOSES: 260?C fo;
Zener Voltage Regulators 200 mW SOD??23 Surface Mount Tight Tolerance Portfolio
文件:136.01 Kbytes Page:4 Pages
封装/外壳:SC-76,SOD-323 包装:卷带(TR) 描述:DIODE ZENER 16.18V 200MW SOD323 分立半导体产品 二极管 - 齐纳 - 单
300 mW SOD??23 Surface Mount Tight Tolerance Portfolio
文件:107.99 Kbytes Page:5 Pages
封装/外壳:SC-76,SOD-323 包装:卷带(TR)剪切带(CT)Digi-Reel® 得捷定制卷带 描述:DIODE ZENER 16.18V 300MW SOD323 分立半导体产品 二极管 - 齐纳 - 单
Surface mount Zener Diodes
Surface mount Zener Diodes • Power dissipation 200 mW • Nominal Zener voltage 2.4 ... 100 V • Plastic case SOD-323 • Weight approx. 0.005 g • Standard packaging taped and reeled
DIOTEC
德欧泰克
SILICON PLANAR ZENER DIODES
SILICON PLANAR ZENER DIODES Features • Total power dissipation : max. 300 mW • Small plastic package suitable for surface mounted design • Tolerance approximately ± 5
SEMTECH_ELEC
先之科半导体
Surface Mount Zener Diodes
SMALL SIGNAL ZENER DIODES 200 mWATTS Features: *200mwPower Dissipation *Ideal for SurfaceMounttedApplication *Zener BreakdownVoltageRange2.4Vto75V
WEITRON
Zener Diodes
Zener Diodes Features • Wide Zener Voltage Range Selection, 2.4V to 75V • VZ Tolerance Selection of ±2 (B Series) • Very Small and Thin SMD package • Matte Tin(Sn) finish, Pb Free
FAIRCHILD
仙童半导体
Zener Diodes
Features • Wide Zener Voltage Range Selection, 2.4V to 75V • VZ Tolerance Selection of ±5 (C Series) • Very Small and Thin SMD package • Clip Bonding Construction, Good Thermal Capability • Matte Tin(Sn) finish, Pb Free