位置:首页 > IC中文资料 > MLP243M020EB0C
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
MLP243M020EB0C
封装/外壳:扁平封装 包装:散装 描述:CAP ALUM 24000UF 20% 20V FLATPCK 电容器 铝电解电容器
CDE
MLP243M020EB0C
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITORS
CDE
85 ?C Flatpack, Ultra-Long Life, Aluminum
文件:454.83 Kbytes Page:5 Pages
Double the ripple capability with a heatsink
文件:446.64 Kbytes Page:6 Pages
Ultra Long Life, Aluminum Electrolytic
文件:495.22 Kbytes Page:6 Pages
MLP243M020EB0C产品属性
  • 类型
    描述
  • Capacitance:
    24
  • VoltageDC:
    20V
  • Tolerance:
    -20%/+20%
  • MinTemp:
    -55°C
  • MaxTemp:
    85°C
  • LoadLife:
    2
  • RippleCurrent:
    9.6 A @ 20 kHz
  • ESR:
    27 mΩ @ 20 kHz
  • Length:
    76.2mm
  • Width:
    44.4mm
  • Thickness:
    12.7mm
  • LeadSpacing:
    25.4mm