位置:首页 > IC中文资料 > MK1432FE
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
MK1432FE
包装:卷带(TR) 描述:RESISTOR AXIAL 电阻器 通孔式电阻器
OHMITE
封装/外壳:轴向 包装:卷带(TR) 描述:RES 14.3K OHM 1% 1/4W AXIAL 电阻器 通孔式电阻器
OHMITE
插件电阻
Green PC and Local Bus Clock Source
Description The MK1432 and MK1434 are low cost, high performance triple clock synthesizers for green PC and local bus desktop and notebook applications. Using analog Phase-Locked Loop (PLL) techniques, the devices accept a 14.318 MHz crystal input to produce multiple output clocks up to 100 MHz.
ICST
Variable output, low voltage operation shunt regulator IC
■ Features • High precision reference voltage: 1.26 V (allowance: ±2) • Low voltage operation: 1.26 V to 15 V • Small type surface mounting package
PANASONIC
松下