位置:首页 > IC中文资料 > MJ1002FE
MJ1002FE价格
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
MJ1002FE
包装:卷带(TR) 描述:RESISTOR AXIAL 电阻器 通孔式电阻器
OHMITE
封装/外壳:轴向 包装:带盒(TB) 描述:RES 10K OHM 1% 1/8W AXIAL 电阻器 通孔式电阻器
OHMITE
插件电阻
SUPER FAST RECOVERY RECTIFIER(VOLTAGE - 200 to 600 Volts CURRENT - 10.0 Amperes)
PANJIT
強茂
MICROWAVE POWER TRANSISTORS
The RF Line Microwave pulse Power Transistors . . . designed for Class B and C common base amplifier applications in short and long pulse TACAN, IFF, DME, and radar transmitters. • Guaranteed Performance @ 1090 MHz, 35 Vdc Output Power = 2.0 Watts Peak Minimum Gain = 10 dB • 100 Tested
MOTOROLA
摩托罗拉
MICROWAVE POWER TRANSISTORS
MOTOROLA
摩托罗拉
Integrated Circuit FM IF TV Amp
Features: ● Excellent Limiting Characteristics ● High Gain ● High AM Rejection Ratio ● Wide Band Amp
NTE
MJ1002FE产品属性
  • 类型
    描述
  • 阻值:
    10kΩ
  • 精度:
    ±1%
  • 功率:
    125mW
  • 温度系数:
    ±50ppm/℃
更新时间:2026-5-14 18:10:00
IC供应商 芯片型号 品牌 批号 封装 库存 备注 价格
模块
26+
模块
3562
代理全系列销售, 全新原装正品,价格优势,长期供应,量大可订
23+
160
全新原装正品,量大可订货!可开17%增值票!价格优势!