位置:首页 > IC中文资料第4690页 > MCE05S15D
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
1W Single Output Surface Mount DC-DC Converter
DESCRIPTION The STE Series is a reliable high performance solution for a wide range of applications. The STE is fully encapsulated in a non-flammable plastic case (meeting UL 94V-0) and is designed to meet EN60950 and UL1950 safety standards. The devices are fully compatible with CECC00802 to 2
SUPERWORLD
AC/DC Power Module 5W
文件:623.4 Kbytes Page:4 Pages
MINMAX
捷拓科技
Wide Input Voltage Ranges
文件:355.62 Kbytes Page:6 Pages
WALL
POLYESTER CAPACITORS
文件:306.11 Kbytes Page:2 Pages
ETCList of Unclassifed Manufacturers
未分类制造商
2W Single Output Surface
文件:146 Kbytes Page:2 Pages
SUPERWORLD
MCE05S15D产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    MCE05S15D
  • 制造商
    SPC Multicomp
  • 功能描述
    DC/DC CONVERTER 1W SINGLE O/P
  • 制造商
    SPC Multicomp
  • 功能描述
    DC/DC CONVERTER, 1W, SINGLE O/P; DC/DC Converter
  • Type
    Isolated POL; DC/DC Converter Output
  • Type
    Fixed; Input Voltage DC
  • Max
    5V; No. of
  • Outputs
    1; Output Voltage
  • Nom.
    15V; Output Current
  • Max
    66mA; Output Power
    1W; DC/DC ;RoHS