位置:首页 > IC中文资料第1014页 > MC79L15ACPRPG
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
MC79L15ACPRPG
100 mA Negative Voltage Regulators
100 mA Negative Voltage Regulators The MC79L00A Series negative voltage regulators are inexpensive, easy−to−use devices suitable for numerous applications requiring up to 100 mA. Like the higher powered MC7900 Series negative regulators, this series features thermal shutdown and current limi
ONSEMI
安森美半导体
MC79L15ACPRPG
ONSEMI
安森美半导体
MC79L15ACPRPG
封装/外壳:TO-226-3,TO-92-3 长基体(成形引线) 包装:卷带(TR)剪切带(CT)Digi-Reel® 得捷定制卷带 描述:IC REG LINEAR -15V 100MA TO92-3 集成电路(IC) 线性 + 开关稳压器
MC79L15ACPRPG
THREE-TERMINAL LOW CURRENT NEGATIVE FIXED VOLTAGE REGULATORS
Three-Terminal Low Current Negative Voltage Regulators      The MC79L00, A Series negative voltage regulators are inexpensive, easy–to–use devices suitable for numerous applications requiring up to 100 mA. Like the higher powered MC7900 Series neg
MOTOROLA
摩托罗拉
瑞萨
MC79L15ACPRPG产品属性
  • 型号
    MC79L15ACPRPG
  • 功能描述
    线性稳压器 - 标准 15V 100mA Negative
  • 输出电压
    1.8 V
  • 输出电流
    150 mA
  • 最大输入电压
    5.5 V