位置:首页 > IC中文资料第7551页 > MBRF60040
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
MBRF60040
SCHOTTKY DIODES MODULE TYPE 600A
Features • High Surge Capability • Types Up to 45V VRRM
TEL
MBRF60040
Silicon Power Schottky Diode
Features • High Surge Capability • Types from 20 V to 40 V VR • Not ESD Sensitive
GENESIC
MBRF60040
封装/外壳:TO-244AB 包装:散装 描述:DIODE SCHOTTKY 40V 300A TO244AB 分立半导体产品 二极管 - 整流器 - 阵列
GENESIC
MBRF60040
纳微半导体
TEL
High Surge Capability
美高森美
4-KEY CHARGE-TRANSFER IC
文件:295.6 Kbytes Page:10 Pages
QUANTUM
Quantum Research Group
4-KEY CHARGE-TRANSFER IC
QUANTUM
Quantum Research Group
MBRF60040产品属性
  • 型号
    MBRF60040
  • 功能描述
    肖特基二极管与整流器 Schottky Rectifier - 40 V - 600 A - TO-244AB
  • 峰值反向电压
    2 V
  • 正向连续电流
    50 mA
  • 正向电压下降
    370 mV
  • 最大功率耗散
    75 mW