位置:首页 > IC中文资料第7551页 > MBRF60035
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
MBRF60035
SCHOTTKY DIODES MODULE TYPE 600A
Features • High Surge Capability • Types Up to 45V VRRM
TEL
MBRF60035
Silicon Power Schottky Diode
Features • High Surge Capability • Types from 20 V to 40 V VR • Not ESD Sensitive
GENESIC
MBRF60035
封装/外壳:TO-244AB 包装:散装 描述:DIODE SCHOTTKY 35V 300A TO244AB 分立半导体产品 二极管 - 整流器 - 阵列
GENESIC
MBRF60035
纳微半导体
纳微半导体
SCHOTTKY POWERMOD
MICROSEMI
美高森美
SCHOTTKY POWERMOD
MICROSEMI
美高森美
SCHOTTKY DIODES MODULE TYPE 600A Features High Surge Capability Types Up to 45V VRRM
POWERTAP II??SWITCHMODE??Power Rectifier
MOTOROLA
摩托罗拉
MBRF60035产品属性
  • 型号
    MBRF60035
  • 功能描述
    肖特基二极管与整流器 Schottky Rectifier - 35 V - 600 A - TO-244AB
  • 峰值反向电压
    2 V
  • 正向连续电流
    50 mA
  • 正向电压下降
    370 mV
  • 最大功率耗散
    75 mW