MBRB20H100CT价格
|---|---|---|---|---|
MBRB20H100CT | SWITCHMODE Power Rectifier 100 V, 20 A SWITCHMODE™ Power Rectifier 100 V, 20 A Features and Benefits • Low Forward Voltage: 0.64 V @ 125°C • Low Power Loss/High Efficiency • High Surge Capacity • 175°C Operating Junction Temperature • 20 A Total (10 A Per Diode Leg) • Guard−Ring for Stress Protection • Pb−Free | ONSEMI 安森美半导体 | ||
MBRB20H100CT | SCHOTTKY BARRIER RECTIFIER 20 AMPERES, 100 VOLTS SWITCHMODE™ Power Rectifier 100 V, 20 A Features and Benefits • Low Forward Voltage: 0.64 V @ 125°C • Low Power Loss/High Efficiency • High Surge Capacity • 175°C Operating Junction Temperature • 20 A Total (10 A Per Diode Leg) • Guard−Ring for Stress Protection • Pb−Free | KERSEMI | ||
MBRB20H100CT | Plastic package has Underwriters Laboratory Flammability Classification 94V-0 SWITCHMODE™ Power Rectifier 100 V, 20 A Features and Benefits • Low Forward Voltage: 0.64 V @ 125°C • Low Power Loss/High Efficiency • High Surge Capacity • 175°C Operating Junction Temperature • 20 A Total (10 A Per Diode Leg) • Guard−Ring for Stress Protection • Pb−Free | KERSEMI | ||
Switch-mode Power Rectifier SWITCHMODE™ Power Rectifier 100 V, 20 A Features and Benefits • Low Forward Voltage: 0.64 V @ 125°C • Low Power Loss/High Efficiency • High Surge Capacity • 175°C Operating Junction Temperature • 20 A Total (10 A Per Diode Leg) • Guard−Ring for Stress Protection • Pb−Free | ONSEMI 安森美半导体 | |||
SCHOTTKY BARRIER RECTIFIER 20 AMPERES, 100 VOLTS SWITCHMODE™ Power Rectifier 100 V, 20 A Features and Benefits • Low Forward Voltage: 0.64 V @ 125°C • Low Power Loss/High Efficiency • High Surge Capacity • 175°C Operating Junction Temperature • 20 A Total (10 A Per Diode Leg) • Guard−Ring for Stress Protection • Pb−Free | KERSEMI | |||
SWITCHMODE Power Rectifier 100 V, 20 A SWITCHMODE™ Power Rectifier 100 V, 20 A Features and Benefits • Low Forward Voltage: 0.64 V @ 125°C • Low Power Loss/High Efficiency • High Surge Capacity • 175°C Operating Junction Temperature • 20 A Total (10 A Per Diode Leg) • Guard−Ring for Stress Protection • Pb−Free | ONSEMI 安森美半导体 | |||
封装/外壳:TO-263-3,D²Pak(2 引线 + 接片),TO-263AB 包装:管件 描述:DIODE ARRAY SCHOTTKY 100V TO263 分立半导体产品 二极管 - 整流器 - 阵列 | ETC 知名厂家 | ETC | ||
肖特基二极管与整流器 100 Volt 20A Dual Common-Cathode | VISHAYVishay Siliconix 威世威世科技公司 | |||
封装/外壳:TO-263-3,D²Pak(2 引线 + 接片),TO-263AB 包装:卷带(TR)剪切带(CT)Digi-Reel® 得捷定制卷带 描述:DIODE ARRAY SCHOTTKY 100V TO263 分立半导体产品 二极管 - 整流器 - 阵列 | ETC 知名厂家 | ETC | ||
肖特基二极管 | ONSEMI 安森美半导体 | |||
MBRB20H100CT产品属性
- 类型
描述
- 平均整流电流IF:
10A
- 正向压降VF:
770mV @ 10A