位置:首页 > IC中文资料 > MBR30040
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
MBR30040
300 Amp Rectifier 20 to 45V olts Schottky Barrier
MCC
300 Amp Rectifier 20 to 100 Volts Schottky Barrier
MCC
Silicon Schottky Diode, 300A
Features • Guard Ring Protection • Low forward voltage drop • High surge current capability • Up to 100V VRRM
NAINA
High Surge Capability
Features • High Surge Capability • Types from 20 V to 40 V VRRM • Not ESD Sensitive
GENESIC
Silicon Power Schottky Diode
Features • High Surge Capability • Types up to 100 V VRRM
AMERICASEMI
Silicon Power Schottky Diode
文件:716.92 Kbytes Page:3 Pages
GENESIC
封装/外壳:双塔架 包装:散装 描述:DIODE SCHOTTKY 40V 150A 2 TOWER 分立半导体产品 二极管 - 整流器 - 阵列
Schottky Rectifiers
NAVITAS
纳微半导体
High Surge Capability
文件:445.53 Kbytes Page:3 Pages
Schottky Rectifiers
NAVITAS
纳微半导体
封装/外壳:双塔架 包装:散装 描述:DIODE MODULE 40V 150A 2TOWER 分立半导体产品 二极管 - 整流器 - 阵列
300 Amp Rectifier 30 to 90 Volts Schottky Barrier
Schottky PowerMod
MICROSEMI
美高森美
Schottky PowerMod
MICROSEMI
美高森美
MBR30040产品属性
  • 类型
    描述
  • Io@Tj(A):
    300
  • IFSM(A):
    2000
  • IR@Tj(mA):
    20
  • Designation:
    Twin-Tower
  • Type:
    Module
  • Compliance:
    ' ''>
更新时间:2026-5-14 19:39:00
IC供应商 芯片型号 品牌 批号 封装 库存 备注 价格
MOTOROLA
专业模块
MODULE
模块原装主营-可开原型号增税票
MOTOROLA
24+
300A/45V/2U
公司原厂原装现货假一罚十!特价出售!强势库存!
23+
模块
900
全新原装正品,量大可订货!可开17%增值票!价格优势!