位置:首页 > IC中文资料 > MBR20035
MBR20035价格
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
MBR20035
200 Amp Rectifier 20 to 100 Volts Schottky Barrier
MCC
MBR20035
SCHOTTKY DIODES MODULE TYPE 200A
Features High Surge Capability Types Up to 100V VRRM
TEL
MBR20035
180 Amp Schottky Rectifier
文件:118.17 Kbytes Page:2 Pages
MICROSEMI
美高森美
MBR20035
Diode Schottky 35V 180A 2-Pin Half-PAK
HIGH POWER-SCHOTTKY RECTIFIERS
AMERICASEMI
Silicon Schottky Diode, 200A
Features • Guard Ring Protection • Low forward voltage drop • High surge current capability • Up to 100V VRRM
200Amp Rectifier 20-100 Volts Features High Surge Capability Types Up to 100V VRRM
MCC
HIGH POWER-SCHOTTKY RECTIFIERS
AMERICASEMI
Schottky PowerMod
文件:123.49 Kbytes Page:2 Pages
Silicon Power Schottky Diode
文件:542.18 Kbytes Page:3 Pages
GENESIC
封装/外壳:双塔架 包装:散装 描述:DIODE MODULE 35V 200A 2TOWER 分立半导体产品 二极管 - 整流器 - 阵列
纳微半导体
Silicon Power Schottky Diode
Schottky PowerMod
240 AMP SCHOTTKY RECTIFIER
SWITCHMODE??Schottky Power Rectifirer
MOTOROLA
摩托罗拉
MBR20035产品属性
  • 类型
    描述
  • Peak Reverse Repetitive Voltage:
    35V
  • Peak Reverse Current:
    10000uA
  • Peak Non-Repetitive Surge Current:
    3000A
  • Peak Forward Voltage:
    0.55V
  • Operating Junction Temperature:
    -55 to 150°C
  • Minimum Operating Temperature:
    -55°C
  • Maximum Operating Temperature:
    150°C
  • Maximum Continuous Forward Current:
    180A