位置:首页 > IC中文资料第9914页 > MB88151A
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
MB88151A
Spread Spectrum Clock Generator
FUJITSU
富士通
MB88151A
CYPRESSCypress Semiconductor
赛普拉斯赛普拉斯半导体公司
MB88151A
文件:394.77 Kbytes Page:4 Pages
FUJITSU
富士通
■ DESCRIPTION\nMB88151A is a clock generator for EMI (Electro Magnetic Interference) reduction. The peak of unnecessary radiation noise (EMI) can be attenuated by making the oscillation frequency slightly modulate periodically with the internal modulator. It corresponds to both of the center spread • Modulation rate : ± 0.5%, ± 1.5% (Center spread), − 1.0%, − 3.0% (Down spread)\n• Equipped with oscillation circuit : Range of oscillation 8.3 MHz to 33.4 MHz\n• Modulation clock output Duty : 40% to 60%\n• Low current consumption by CMOS process : 5 mA (24 MHz : Typ-sample;
CYPRESSCypress Semiconductor
封装/外壳:8-SOIC(0.154",3.90mm 宽) 包装:卷带(TR) 描述:IC CLOCK GENERATOR SS 8SOP 集成电路(IC) 时钟发生器,PLL,频率合成器
881.5 MHz SAW Filter