位置:首页 > IC中文资料第5004页 > MAX8867EUK25
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
丝印代码:ACAY;Low-Noise, Low-Dropout, 150mA Linear Regulators in SOT23
General Description The MAX8867/MAX8868 low-noise, low-dropout linear regulators operate from a 2.5V to 6.5V input and deliver up to 150mA. Typical output noise for these devices is just 30µVRMS, and typical dropout is only 165mV at 150mA. The output voltage is preset to voltages in the range o
MAXIM
美信
封装/外壳:SC-74A,SOT-753 包装:管件 描述:IC REG LINEAR 2.5V 150MA SOT23-5 集成电路(IC) 线性 + 开关稳压器
AD
亚德诺
AD
亚德诺
MAX8867EUK25产品属性
  • 型号
    MAX8867EUK25
  • 制造商
    Maxim Integrated Products
  • 功能描述
    LOW-NOISE LOW-DROPOUT 150MA LINEA - Cut Tape Product
更新时间:2026-5-14 13:31:00
IC供应商 芯片型号 品牌 批号 封装 库存 备注 价格
MAXIM
24+
SOT23
4328
25+
SOT23
全新原装现货
23+
全新原装正品现货,支持订货
电子元器件采购降本30%!原厂直采,砍掉中间差价