位置:首页 > IC中文资料第5048页 > MAX6479BL33BD3
| 型号 | 功能描述 | 生产厂家 企业 | LOGO | 操作 |
|---|---|---|---|---|
MAX6479BL33BD3 | 300mA LDO Linear Regulators with Internal Microprocessor Reset Circuit General Description The MAX6469–MAX6484 are low-dropout linear regulators with a fully integrated microprocessor reset circuit. Each is available with preset output voltages from +1.5V to +3.3V in 100mV increments and delivers up to 300mA of load current. These devices consume only 82µA of supply | MAXIM 美信 |
MAX6479BL33BD3产品属性
- 型号
MAX6479BL33BD3
- 功能描述
低压差稳压器 - LDO
- RoHS
否
- 制造商
Texas Instruments
- 最大输入电压
36 V
- 输出电压
1.4 V to 20.5 V
- 回动电压(最大值)
307 mV
- 输出电流
1 A
- 负载调节
0.3 %
- 输出类型
Fixed
- 最大工作温度
+ 125 C
- 安装风格
SMD/SMT
- 封装/箱体
VQFN-20
| IC供应商 | 芯片型号 | 品牌 | 批号 | 封装 | 库存 | 备注 | 价格 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
ADI(亚德诺) |
25+ |
6-UCSP(1.52x1.52) |
样件支持,可原厂排单订货! |
ADI(亚德诺) |
25+ |
6-UCSP(1.52x1.52) |
正规渠道,免费送样。支持账期,BOM一站式配齐 |
MAXIM/美信 |
NA |
9850 |
只做原厂原装正品现货或订货假一赔十! |
MAXIM/美信 |
23+ |
NA |
2500 |
电子元器件供应原装现货. 优质独立分销。原厂核心渠道 |
SOP/DIP |
一级代理原装现货,特价热卖! |
max |
23+ |
专做原装正品,假一罚百! |
22+ |
DFN-8 |
原装正品,支持实单 |
max |
24+ |
原装现货,可开13%税票 |