位置:首页 > IC中文资料第3572页 > MAX6475UT15BD3
| 型号 | 功能描述 | 生产厂家 企业 | LOGO | 操作 |
|---|---|---|---|---|
MAX6475UT15BD3 | 300mA LDO Linear Regulators with Internal Microprocessor Reset Circuit General Description The MAX6469–MAX6484 are low-dropout linear regulators with a fully integrated microprocessor reset circuit. Each is available with preset output voltages from +1.5V to +3.3V in 100mV increments and delivers up to 300mA of load current. These devices consume only 82µA of supply | MAXIM 美信 |
MAX6475UT15BD3产品属性
- 型号
MAX6475UT15BD3
- 制造商
Maxim Integrated Products
- 功能描述
300MA LDO LINEAR REGULATORS WITH IN - Rail/Tube