位置:首页 > IC中文资料第5046页 > MAX6475TA25BD3
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
MAX6475TA25BD3
300mA LDO Linear Regulators with Internal Microprocessor Reset Circuit
General Description The MAX6469–MAX6484 are low-dropout linear regulators with a fully integrated microprocessor reset circuit. Each is available with preset output voltages from +1.5V to +3.3V in 100mV increments and delivers up to 300mA of load current. These devices consume only 82µA of supply
MAXIM
美信
封装/外壳:8-WDFN 裸露焊盘 包装:卷带(TR) 描述:IC REG LIN POS ADJ 300MA 8TDFN 集成电路(IC) 线性 + 开关稳压器
AD
亚德诺
AD
亚德诺
MAX6475TA25BD3产品属性
  • 型号
    MAX6475TA25BD3
  • 制造商
    Maxim Integrated Products
  • 功能描述
    REG LDO LIN FIX POS 2.5V 0.3A 8TDFN EP - Rail/Tube