位置:首页 > IC中文资料第8640页 > MAX6471TA33BD3
| 型号 | 功能描述 | 生产厂家 企业 | LOGO | 操作 |
|---|---|---|---|---|
MAX6471TA33BD3 | 300mA LDO Linear Regulators with Internal Microprocessor Reset Circuit General Description The MAX6469–MAX6484 are low-dropout linear regulators with a fully integrated microprocessor reset circuit. Each is available with preset output voltages from +1.5V to +3.3V in 100mV increments and delivers up to 300mA of load current. These devices consume only 82µA of supply | MAXIM 美信 | ||
封装/外壳:8-WDFN 裸露焊盘 包装:卷带(TR) 描述:IC REG LIN POS ADJ 300MA 8TDFN 集成电路(IC) 线性 + 开关稳压器 | AD 亚德诺 | |||
MAX6471TA33BD3产品属性
- 类型
描述
- 型号
MAX6471TA33BD3
- 制造商
Maxim Integrated Products
- 功能描述
REG LDO LIN ADJ/FIX POS 1.2V TO 5V/3.3V 0.3A 8TDFN EP - Rail/Tube