位置:首页 > IC中文资料第1887页 > MAX5154BEEE
MAX5154BEEE价格
|---|---|---|---|---|
MAX5154BEEE | Low-Power, Dual, 12-Bit Voltage-Output DACs with Serial Interface General Description The MAX5154/MAX5155 low-power, serial, voltage-output, dual 12-bit digital-to-analog converters (DACs) consume only 500µA from a single +5V (MAX5154) or +3V (MAX5155) supply. These devices feature Rail-to Rail®output swing and are available in a space-saving 16-pin QSOP pack | MAXIM 美信 | ||
MAX5154BEEE | 封装/外壳:16-SSOP(0.154",3.90mm 宽) 包装:管件 描述:IC DAC 12BIT V-OUT 16QSOP 集成电路(IC) 数模转换器(DAC) | AD 亚德诺 | ||
封装/外壳:16-SSOP(0.154",3.90mm 宽) 包装:卷带(TR) 描述:IC DAC 12BIT V-OUT 16QSOP 集成电路(IC) 数模转换器(DAC) | AD 亚德诺 | |||