位置:首页 > IC中文资料第830页 > MAX510BCWE
MAX510BCWE价格
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
MAX510BCWE
Quad, Serial 8-Bit DACs with Rail-to-Rail Outputs
General Description The MAX509/MAX510 are quad, serial-input, 8-bit voltage-output digital-to-analog converters (DACs). They operate with a single +5V supply or dual ±5V supplies. Internal, precision buffers swing rail-to-rail. The reference input range includes both supply rails. Features ♦ Si
MAXIM
美信
MAX510BCWE
封装/外壳:16-SOIC(0.295",7.50mm 宽) 包装:卷带(TR) 描述:IC DAC 8BIT V-OUT 16SOIC 集成电路(IC) 数模转换器(DAC)
AD
亚德诺
Silicon planar type
Silicon planar type For stabilization of power supply ■ Features • Large power dissipation: PD = 1 W • Zener voltage VZ: 4.7 V to 51 V • Zener voltage allowable deviation: 10 • Auto mounting possible
PANASONIC
松下
POWER RECTIFIERS(5.0A,500-1000V)
強茂
统懋
SCHOTTKY BARRIER RECTIFIERS(5.0A,70-100V)