位置:首页 > IC中文资料第806页 > MAX1809EEE+
MAX1809EEE+价格
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
MAX1809EEE+
封装/外壳:16-SSOP(0.154",3.90mm 宽) 包装:管件 描述:IC REG CONV DDR 1OUT 16QSOP 集成电路(IC) 特殊用途稳压器
AD
亚德诺
封装/外壳:16-SSOP(0.154",3.90mm 宽) 包装:卷带(TR) 描述:IC REG CONV DDR 1OUT 16QSOP 集成电路(IC) 特殊用途稳压器
AD
亚德诺
3A, 1MHz, DDR Memory Termination Supply
General Description The MAX1809 is a reversible energy flow, constant-off-time, pulse-width modulated (PWM), step-down DC-DC converter. It is ideal for use in notebook and subnotebook computers that require 1.1V to 5V active termination power supplies. This device features an internal PMOS power
MAXIM
美信
MAXIM
美信
Dallastat, 64-position linear taper
DALLAS
180MHz, 350V/ms Rail-to-Rail Input and Output Low Distortion Op Amp
文件:138.83 Kbytes Page:8 Pages
LINER
凌力尔特
MAX1809EEE+产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    MAX1809EEE+
  • 功能描述
    电压模式 PWM 控制器 3A 1MHz DDR Memory Termination Supply
  • RoHS
  • 制造商
    Texas Instruments
  • 输出端数量
    1
  • 拓扑结构
    Buck
  • 输出电压
    34 V
  • 工作电源电压
    4.5 V to 5.5 V