MAX1658CSLASHD | 350mA, 16.5V Input, Low-Dropout Linear Regulators General Description The MAX1658/MAX1659 linear regulators maximize battery life by combining ultra-low supply currents and low-dropout voltages. They feature Dual Mode™ operation, which presets the output to 3.3V (MAX1658) or 5V (MAX1659), or permits it to be adjusted between 1.25V and 16V. The r | MAXIM 美信 | ||
MAX1658CSLASHD | 350mA, 16.5V Input, Low-Dropout Linear Regulators 文件:1.37668 Mbytes Page:10 Pages | MAXIM 美信 | ||