位置:首页 > IC中文资料第4668页 > MAX150AEPP
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
MAX150AEPP
CMOS High Speed 8Bit A/D Converter with Refrence and Track/Hold Function
MAXIM
美信
HIGH POWER SWITCHING USE INSULATED TYPE
HIGH POWER SWITCHING USE INSULATED TYPE • IC Collector current ........................ 150A • VCEX Collector-emitter voltage ........... 600V • hFE DC current gain............................... 75 • Insulated Type • UL Recognized Yellow Card No. E80276 (N)
MITSUBISHI
三菱电机
HIGH POWER SWITCHING USE INSULATED TYPE • IC Collector current ........................ 150A • VCEX Collector-emitter voltage ........... 600V • hFE DC current gain............................. 750 • Insulated Type • UL Recognized Yellow Card No. E80276 (N)
MITSUBISHI
三菱电机
HIGH POWER GENERAL USE INSULATED TYPE
HIGH POWER GENERAL USE INSULATED TYPE • IF(AV) Average forward current .......... 150A • VRRM Repetitive peak reverse voltage .............. 400/800/1200/1600V • DOUBLE ARMS • Insulated Type • UL Recognized Yellow Card No. E80276 (N) File No. E80271 APPLICATION AC motor controllers, DC
MAX150AEPP产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    MAX150AEPP
  • 功能描述
    模数转换器 - ADC
  • RoHS
  • 制造商
    Texas Instruments
  • 通道数量
    2
  • 结构
    Sigma-Delta
  • 转换速率
    125 SPs to 8 KSPs
  • 分辨率
    24 bit
  • 输入类型
    Differential
  • 信噪比
    107 dB
  • 接口类型
    SPI
  • 工作电源电压
    1.7 V to 3.6 V, 2.7 V to 5.25 V
  • 最大工作温度
    + 85 C
  • 安装风格
    SMD/SMT
  • 封装/箱体
    VQFN-32
更新时间:2026-5-13 18:15:00
IC供应商 芯片型号 品牌 批号 封装 库存 备注 价格
原厂
2540+
SOP20
只做原装正品假一赔十为客户做到零风险!!
MAXIM
SOP/DIP
一级代理原装现货,特价热卖!
26+
SOP-20
代理全系列销售, 全新原装正品,价格优势,长期供应,量大可订
25+
全新原装、诚信经营、公司现货销售!
max
24+
N/A
原装现货,可开13%税票