位置:首页 > IC中文资料第4668页 > MAX150ACWP
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
MAX150ACWP
CMOS High Speed 8Bit A/D Converter with Refrence and Track/Hold Function
MAXIM
美信
MAX150ACWP
封装/外壳:20-SOIC(0.295",7.50mm 宽) 包装:管件 描述:IC ADC 8BIT FLASH 20SOIC 集成电路(IC) 模数转换器(ADC)
AD
亚德诺
HIGH POWER SWITCHING USE INSULATED TYPE
HIGH POWER SWITCHING USE INSULATED TYPE • IC Collector current ........................ 150A • VCEX Collector-emitter voltage ........... 600V • hFE DC current gain............................... 75 • Insulated Type • UL Recognized Yellow Card No. E80276 (N)
MITSUBISHI
三菱电机
HIGH POWER SWITCHING USE INSULATED TYPE • IC Collector current ........................ 150A • VCEX Collector-emitter voltage ........... 600V • hFE DC current gain............................. 750 • Insulated Type • UL Recognized Yellow Card No. E80276 (N)
MITSUBISHI
三菱电机
HIGH POWER GENERAL USE INSULATED TYPE
HIGH POWER GENERAL USE INSULATED TYPE • IF(AV) Average forward current .......... 150A • VRRM Repetitive peak reverse voltage .............. 400/800/1200/1600V • DOUBLE ARMS • Insulated Type • UL Recognized Yellow Card No. E80276 (N) File No. E80271 APPLICATION AC motor controllers, DC
MAX150ACWP产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    MAX150ACWP
  • 功能描述
    模数转换器 - ADC
  • RoHS
  • 制造商
    Texas Instruments
  • 通道数量
    2
  • 结构
    Sigma-Delta
  • 转换速率
    125 SPs to 8 KSPs
  • 分辨率
    24 bit
  • 输入类型
    Differential
  • 信噪比
    107 dB
  • 接口类型
    SPI
  • 工作电源电压
    1.7 V to 3.6 V, 2.7 V to 5.25 V