位置:首页 > IC中文资料第4319页 > MAX15000A
MAX15000A价格
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
MAX15000A
Current-Mode PWM Controllers with Programmable Switching Frequency
General Description The MAX15000/MAX15001 current-mode PWM controllers contain all the control circuitry required for the design of wide-input-voltage isolated and nonisolated power supplies. The MAX15000 is well suited for universal input (rectified 85VAC to 265VAC) or telecom (-36VDC to -72VDC)
MAXIM
美信
MAXIM
美信
封装/外壳:10-TFSOP,10-MSOP(0.118",3.00mm 宽) 功能:升压,升压/降压 包装:卷带(TR) 描述:IC REG CTRLR BOOST/FLYBK 10UMAX 集成电路(IC) PMIC - 稳压器 - DC DC 开关式控制器
AD
亚德诺
封装/外壳:10-TFSOP,10-MSOP(0.118",3.00mm 宽) 功能:升压,升压/降压 包装:卷带(TR) 描述:IC REG CTRLR BOOST/FLYBK 10UMAX 集成电路(IC) DC-DC 开关控制器
AD
亚德诺
0.5 AMPS 2.5kV thru 25kV ULTRAFAST RECOVERY RECTIFIER ASSEMBLY
FEATURES: ● Average Output Current 0.5Amps ● 2500 to 25000 V Blocking Voltage ● Ultrafast Recovery: 80 nsec Maximum ● Low Reverse Leakage Current ● Corona Free Construction ● Glass Passivated Rectifiers ● Hermetically Sealed Discretes ● Superior Thermal Shock Resistance ● TX and TXV Level
SSDI
MAX15000A产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    MAX15000A
  • 功能描述
    电流型 PWM 控制器 w/Programmable Switching Frequency
  • RoHS
  • 制造商
    Texas Instruments
  • 开关频率
    27 KHz
  • 工作电源电压
    6 V to 15 V
  • 工作电源电流
    1.5 mA