位置:首页 > IC中文资料第244页 > MAX130EPL
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
MAX130EPL
3쩍 Digit A/D Converters with Bandgap Refrence
MAXIM
美信
HIGH POWER GENERAL USE INSULATED TYPE
• IT (AV) Average on-state current .......... 130A • VRRM Repetitive peak reverse voltage ........ 1200/1600V • VDRM Repetitive peak off-state voltage ........ 1200/1600V • DOUBLE ARMS • Insulated Type • UL Recognized Yellow Card No. E80276 (N) File No. E80271 APPLICATION
MITSUBISHI
三菱电机
• IT (AV) Average on-state current .......... 130A • VRRM Repetitive peak reverse voltage ........ 400/800V • VDRM Repetitive peak off-state voltage ........ 400/800V • DOUBLE ARMS • Insulated Type • UL Recognized Yellow Card No. E80276 (N) File No. E80271 AP
MITSUBISHI
三菱电机
• IT (AV) Average on-state current .......... 130A • IF (AV) Average forward current .......... 130A • VRRM Repetitive peak reverse voltage ........ 400/800V • VDRM Repetitive peak off-state voltage ........ 400/800V • MIX DOUBLE ARMS • Insulated Type • UL Recognized Yellow Card No. E802
MAX130EPL产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    MAX130EPL
  • 功能描述
    模数转换器 - ADC
  • RoHS
  • 制造商
    Texas Instruments
  • 通道数量
    2
  • 结构
    Sigma-Delta
  • 转换速率
    125 SPs to 8 KSPs
  • 分辨率
    24 bit
  • 输入类型
    Differential
  • 信噪比
    107 dB
  • 接口类型
    SPI
  • 工作电源电压
    1.7 V to 3.6 V, 2.7 V to 5.25 V
  • 最大工作温度
    + 85 C
  • 安装风格
    SMD/SMT
  • 封装/箱体
    VQFN-32
更新时间:2026-5-14 9:32:00
IC供应商 芯片型号 品牌 批号 封装 库存 备注 价格
Maxim
22+
原厂渠道,现货配单
ADI
25+
48-LQFP-7X7X1.4
5500
8/4/2通道、12位、同时采样ADC,提供±10V、±5V或0至+5V模拟输入范围