位置:首页 > IC中文资料第244页 > MAX130EPL+
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
HIGH POWER GENERAL USE INSULATED TYPE
• IT (AV) Average on-state current .......... 130A • VRRM Repetitive peak reverse voltage ........ 1200/1600V • VDRM Repetitive peak off-state voltage ........ 1200/1600V • DOUBLE ARMS • Insulated Type • UL Recognized Yellow Card No. E80276 (N) File No. E80271 APPLICATION
MITSUBISHI
三菱电机
• IT (AV) Average on-state current .......... 130A • VRRM Repetitive peak reverse voltage ........ 400/800V • VDRM Repetitive peak off-state voltage ........ 400/800V • DOUBLE ARMS • Insulated Type • UL Recognized Yellow Card No. E80276 (N) File No. E80271 AP
MITSUBISHI
三菱电机
• IT (AV) Average on-state current .......... 130A • IF (AV) Average forward current .......... 130A • VRRM Repetitive peak reverse voltage ........ 400/800V • VDRM Repetitive peak off-state voltage ........ 400/800V • MIX DOUBLE ARMS • Insulated Type • UL Recognized Yellow Card No. E802
MAX130EPL+产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    MAX130EPL+
  • 功能描述
    模数转换器 - ADC
  • RoHS
  • 制造商
    Texas Instruments
  • 通道数量
    2
  • 结构
    Sigma-Delta
  • 转换速率
    125 SPs to 8 KSPs
  • 分辨率
    24 bit
  • 输入类型
    Differential
  • 信噪比
    107 dB
  • 接口类型
    SPI
  • 工作电源电压
    1.7 V to 3.6 V, 2.7 V to 5.25 V
  • 最大工作温度
    + 85 C
  • 安装风格
    SMD/SMT
  • 封装/箱体
    VQFN-32
更新时间:2026-5-13 20:00:02
IC供应商 芯片型号 品牌 批号 封装 库存 备注 价格
2026+
原厂原封可拆样
百分百原装现货 实单必成
专业模块
MODULE
模块原装主营-可开原型号增税票
24+
MODULE
全新原装现货
24+
公司大量全新正品 随时可以发货
模块
全新原装正品 数量多可订货 一级代理优势
MITSUBISHIPR
模块
原装现货,可开13%税票
MITSUBIS
23+
130A800V
595
全新原装正品,量大可订货!可开17%增值票!价格优势!